Watercamp RORO

WATERCAMP RORO – NOWOŚĆ 2017 - kemping na wodzie!

Absolutna nowość wśród tzw. houseboat’ów. Przede wszystkim dlatego, że „house” musicie przywieźć ze sobą :-) RORO to jednostka przystosowana do transportu po wodzie przyczep kempingowych i mniejszych kamperów, zbudowana na bazie stabilnego, aluminiowego katamaranu.  

Decydując się na wakacje w domku na kółkach nie trzeba już ograniczać się do pobytu na zatłoczonych i gwarnych polach kempingowych! Dzięki RORO każdy „szczur lądowy” może zasmakować niezapomnianych wrażeń do niedawna dostępnych jedynie wodniakom. Warto poznać Mazury z zupełnie innej perspektywy!

Do prowadzenia RORO nie jest wymagany patent sternika motorowodnego.  Krótkie szkolenie wystarczy, aby osoba nie posiadająca doświadczenia cieszyła się urokami włóczęgi po Wielkich Jeziorach Mazurskich.  Oczywiście, jak w przypadku prowadzenia jakichkolwiek pojazdów, wymagana jest wyobraźnia i odpowiedzialność.

Prościej się nie da. Dokonując rezerwacji należy podać model przyczepy/samochodu kempingowego, którym dysponujecie, aby upewnić się, czy jego wymiary umożliwiają instalację na kadłubie.  Następnie, w wyznaczonym terminie, w Porcie Jagodne umieścimy Wasz pojazd na pokładzie katamaranu i po krótkim szkoleniu - w drogę!

RORO, podobnie jak nasz Watercamp zaprojektowała i wykonała polska firma WATERBUS, mająca wieloletnie doświadczenie w produkcji aluminiowych jednostek pływających.  Opatentowany kształt pływaków zapewnia jej doskonałą stabilność i dużą wyporność.

Na pokładzie do Waszej dyspozycji jest obszerny pokład dziobowy wyposażony w ruchome meble i stanowisko sternika.  Od „mazurskiej” pogody ochronią Was  szczelne, przejrzyste plandeki umożliwiające komfortową podróż podczas deszczu i wiatru.  Na rufie znajdują się zamykane bakisty, w których przechowywać można bezpiecznie ekwipunek,  który nie zmieści się w przyczepie.  To również dobre miejsce na zarzucenie wędki.

RORO wyposażony jest w zbiorniki na wodę czystą i brudną, każdy po 250 l, które zapewnią autonomiczność podczas podróży.

Zapraszamy !

 

Dane techniczne:

Długość całkowita 11 m
Szerokość całkowita 3,60 m
Zanurzenie 0,40-0,50 m
Wysokość nad linią wodną 3,20 m
Ciężar 2500 kg
Silnik 30 KM Mercury
Prędkość 10-14 km/h
Zbiornik paliwa 80 l
Zbiornik wody czystej 250 l
Zbiornik wody brudnej 250 l
Wyposażenie dodatkowe Ster strumieniowy, echosonda z nawigacja i mapami WJM, zamykane bakisty na rufie, szczelne plandeki w części dziobowej